
SOUNDI 6/2010 sisältää mm.
Juntunen & Tolonen
Uutiset
OmaLista: Joey Luumäki
E-liike
Bazook!
Witchery, Accept, Viikate,
Sonic Syndicate, Anvil
Esa Holopainen
Glastonburyn festivaali
Ozzy Osbourne
Muse
Demosta tähdeksi
Kotiteollisuus, Stam1na, Maija Vilkkumaa,
Herra Ylppö, Damn Seagulls
Jack White
Arviot
Leffat
Keikat
Demot
Festarikesä
Tuottajat oikeaa soundia etsimässä
Sessio
Ensiesittelyssä
Jaakko Laitinen & Väärä Raha, Delay Trees
Rocktähtien intohimot
Apocalyptica
Kansijuttu
Ornette Birks Makkonen
Soundi 8/2010 ilmestyy 25.8.
Järkevin vaihtoehto on tilata Soundi kotiin. Se on myös ehdottomasti edullisin ratkaisu. Näppärimmin tilaus hoituu A-lehtien web-palvelun kautta tai soittamalla ilmaiseen 24h/vrk-palvelunumeroon 0800-96363.









Sain sitten heavy-cd:n. Olipa tosi hyvä idea tehdä kaksi eri levyä.
Hyvä lehti+levy! Extrakiitos Juhtuselle kaikkien aikojen parhaasta Ylppö jutusta!!!
Oih, kerrassaan järjettömän mahtava idea laittaa jakoon kaksi eri levyä!! Itse ainakin satuin saamaan juuri sen vähemmän mieluisan (eli heavyn), joutanee suoraan kaapin perukoille. Luulenpa vielä, etten ole ainoa jolle näin pääsi käymään.
no eikös nykyaikana vuosiäänestys ny vois olla kans sähköisenä?
turhaa lehtiä repiä, kohta 2010- lukua eleeään!
Mielestäni on parempi että äänestykseen voi osallistua vain lehden kupongilla. Eiköhän nykyään aika monella ole mahdollisuus kopioida lomake jos ei halua lehteään repiä. Jos äänestys hoidettaisiin netin kautta, muuttuisivat äänestyksen tulokset naurettaviksi. Eiköhän näistä nettiäänestyksistä ole jo riittävästi esimerkkejä miten niissä käy, kun nettifoorumeilla yllytetään kaikkia äänestämään vaikkapa Rick Astley voittoon.
Voisko tänne sivuille laittaa helposti löydettäväksi päivämäärä, että koska seuraava Soundi aina ilmestyy... Edes että millä viikolla...?
Kiitos hyvästä ideasta!
Seuraava lehti ilmestyy keskiviikkona 27. tammikuuta.
Vastaisuudessa laitamme tulevan ilmestymispäivän aina tähän osioon.
Olipa yhtä rahan tuhlausta sen hevi levyn kanssa olisi kivaa jos saisin sen. Children Of Bodom on niin loistava.Jos sattuisi käymään niin, että joku ei pitäisi siitä voisin tarjota jonkun verran, vaikka Ebay:ssa
Eikös nettilehteä ole enää olemassakaan?
Haluaisin, että tekisitte sitten, kun soundi täyttää 40 vuotta kanssa kaksi levyä.
Sain sen hevi cd:n 2 levyä oli hyvä idea.
Upeaa juhlistaa 35:ttä vuotta muun muassa parhailla biiseillä. Rock-taivas on muuttunut tuon aikana.
Yess!
Todella kiva lukea tätä 35 parasta biisiä -juttua. Mukana oli myös muutama meikäläiselle täysin tuntematon laulu.
Mielenkiintoinen listaus ja juttu tosiaan - kiitos siitä. Ja kuten olen aiemminkin sanonut, niin listaukset ja niihin liittyvät jutut ovat hauskoja, kun ei ota niitä liian vakavavasti.
Moni omallekin 35-listalle kuuluva biisi löytyy tästä Soundinkin listasta.
Voisikin vapaapäivän kunniaksi pohtia niitä omia, jotka eivät ole tuolla listalla...
Kiitos hyvästä lehdestä. Apulannan juttu oli mahtava :)
35 parasta suomalaista biisiä juttu oli mahtava.
Loistava lehti jälleen kerran!
Soundin lehdet ovat loistavia.
Onnistuin katkaisemaan jalkani, joten tämä juhannus ja loman alku kuluu kotina konkaten.
Onneksi tuli Soundi! Tämä uusin numero on varmaan kaikkien aikojen paras (tai enhän minä 1986-syntynyt mies ole kaikkia lukenut). Mutta esim. tuottajista olen lukenut monia juttuja eri kielillä mutta yksikään ei vedä vertoja Juntusen jutulle! Kiitokset ansaitsevat myös demosta tähdeksi, ozzy, intohimot, apot, kuloniemi etceteraa...
Hyvää juhannusta kaikille Soundin lukijoille ja toimittajille!
Rumban selaa vartissa, Infernon kymmenessä minuutissa, Imagen viidessä! Soundia lukee tunteja ja monena päivänä. Hymyä ja aurinkoa kaikille Soundilaisille!!!
Hyvä lehti, joo, mutta että paras?
Katsokaa muuten kuinka hyvältä Maija Vilkkumaa näyttää noissa kuvissa! Kuvaajalle propsit! Ne ylistailatut viralliset promot on ihan kauheita.
Aurinkoista kesälomaa soundille T.Miika Turunen
Hyvää juhannusta soundille.
Tuo lehti oli paras.
Upea lehti ja hauskat nauhat! Kiitti
Huippu lukupaketti!!!
Mutta mikkä nauhat!??!
Huippu lehti.
R-kioskista saa yllärinä nauhat!
Mitkä ihmeen nauhat?
Joo, tytär sitä ihmetteli jotta miksei isin soundissa ollut sellaista nauhaa kuin kaupan soundissa?
Nauhat saa vaan ärrältä.