Fishbonelle uudet keikkapäivät, Destroyer Tavastialle, Lykke Li Flow’hun

9.5.2012 10:29

Toukokuun Helsingin ja Tampereen keikat laulaja Angelo Mooren tulehtuneen polven takia perunut Fishbone on julkaissut uudet Suomen keikkapäivät. Rockia ja funkia yhdistelevä amerikkalaisbändi esiintyy 21. marraskuuta Tampereen Klubilla ja 22. marraskuuta Helsingin Nosturissa.

Toukokuun Helsingin ja Tampereen keikat laulaja Angelo Mooren tulehtuneen polven takia perunut Fishbone on julkaissut uudet Suomen keikkapäivät. Rockia ja funkia yhdistelevä amerikkalaisbändi esiintyy 21. marraskuuta Tampereen Klubilla ja 22. marraskuuta Helsingin Nosturissa. Kevään keikoille ostetut liput käyvät sellaisenaan tai ne voi palauttaa Tikettiin. Uudet liput ovat jo myynnissä. Lisätietoa: fishbone.net

Viime vuonna Flow-festarilla soittanut kanadalainen Destroyer saapuu ensimmäiselle klubikeikalleen Suomeen. Dan Bejarin 1990-luvun puolivälistä saakka johtama indieryhmä esiintyy Tavastialla 25. marraskuuta. Liput tulevat myyntiin Tikettiin tämän viikon perjantaina. Destroyerin viimeisin levy on viime vuonna julkaistu, komea soft rock -eepos Kaputt. Lisätietoja: www.destroyersongs.com

Flow-festivaalin esiintyjäkaartia vahvistaa viime vuonna peruuttanut ruotsalaisartisti Lykke Li. Lisäksi kansainvälistä väriä festarille tuovat ghanalainen Bola, turkkilaiset BaBa Zula ja Kolektif Istanbul, yhdysvaltalainen teknoartisti Theo Parrish sekä italialainen discoartisti Daniele Baldelli.