Brittiläinen d-beat ja hardcorepunk-legenda Discharge on julkaissut lyriikkavideon tulevalta End Of Days -pitkäsoitoltaan. Kappaleen nimi on Hatebomb, ja yhtye kuvailee sitä seuraavin sanoin: ”Kaksi minuuttia ja kahdeksan sekuntia vihaa. Soitettava lujaa”. Hatebomb julkaistaan digisinglenä 11. maaliskuuta, ja End Of Days puolestaan 29. huhtikuuta.
Ennen levyn julkaisua Hatebomb-videollakin nähtyä livemeininkiä pääsee kokemaan Helsingin Nosturissa 2. huhtikuuta. Silloin Discharge nimittäin nousee lavalle M.O.S.H. Festival Helsinki -tapahtumassa.
Festivaaleilla esiintyvät myös muun muassa Bloodlands, Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?, Kyre & Duunarit, Laineen Kasperi ja Palava Kaupunki ja Ronskibiitti.
