”Hyvältä näyttää, osaa poraakin käyttää eikä helpolla väsy” – Robin Packalen laulaa nyt unelmavävystä

4.7.2025 11:09

Robin Packalen esittelee näin kesän ratoksi uutta musiikkia. Unelmavävy jatkaa viimevuotisten Häitä pidelly– ja Täydellinen ex -biisien linjalla, vaikka tuottajapuolella on tapahtunut muutos: Danitellon sijaan uutuuden on tuottanut Los Rollos.

”Haluttiin tuoda päätökseen Häitä pidelly -biisin tematiikka, jossa myös allekirjoittanut pääsee parrasvaloihin ja vastaamaan Järvisen kilpailuun. Siihen mittelyyn, mihin ei viime kerralla ollut saumaa. Biisi on sarkastisen irvikuvallinen kuvaelma täydellisestä unelmavävystä, joka täyttää hyvinkin kirjaimellisesti kaikki siihen liitettävät kliseet”, Packalen kertoo tiedotteessa.

Unelmavävy saa ensiesityksensä nyt viikonloppuna, kun Robin esiintyy Turun Ruisrockissa. Packalen pääsee yötöihin, sillä miehen soittoaika on perjantain ja lauantain välisenä yönä kello 01.30–02.30.

YouTube video