Kitaraa tekisi mieli soittaa, mutta laitteistoa ei löydy? – Tämä paita on juuri sitä, mitä tarvitset

24.12.2017 13:35

Kitaroida tekisi mieli, mutta itse instrumentti tarvikkeineen tuntuu niin kovin epäkäytännölliseltä kanniskella mukana yllättäviä soittosessioita silmällä pitäen? Haluaisitko luritella menemään kotisohvasi suojista ilman, että häiriötekijät kuten piuhat, vahvistimet ja otelauta vievät turhaa tilaa käsistäsi ja lähiympäristöstäsi? Näihin ja moniin muihin vastaaviin ongelmiin tarjoaa ratkaisua ThinkGeek, joka kauppaa päällepuettavaa kuusikielistä.

Jokainen paidasta löytyvä namiska soittaa duurisoinnun, joka kajahtaa komeasti ilmoille paidan mukana tulevan, klipsillä vyöhön tai vielä lungimmin housujen vyötärölle kiinnitettävän minivahvistimen kautta. Äänien kehuskellaan olevan nauhoitettu aidosta sähkökitarasta ja vaikka soundien saumattomuus ei näytepätkissä aivan täydellisyyttä hivokkaan, niin kyllähän tuolla paikallisen anniskeluravintolan tanssiparketilla saattaisi kanssajoraajien suureksi hämmästykseksi yhdet Smoke on the waterit vedellä twerkkauksen ohessa aivan tarpeeksi sujuvasti.

Vaikka tälle joululle ollaankin auttamattomasti liian myöhässä, niin kannattanee pitää tämäkin tuoteuutuus mielessä ensi vuoden juhliin valmistautuessa. Rock rock!