Genesis on joutunut siirtämään Last Domino? -jäähyväiskiertueensa Ison-Britannian osuuden keikkoja. Syyksi ilmoitetaan ”yhtyeen sisältä saadut positiiviset covid-19-testitulokset”. Sitä, kuka tai ketkä yhtyeen jäsenistä ovat saaneet tartunnan, ei ole kerrottu julkisuuteen.
”Tämä on valtavan turhauttavaa bändille, joka on aivan palasina tästä valitettavasta käänteestä”, lausunnossa kirjoitetaan. ”He vihaavat tehdä näin, mutta yleisön ja kiertuehenkilökunnan turvallisuus on etusijalla. He odottavat kovasti näkevänsä teidät palatessaan.”
Tilanteen myötä tämäniltainen konsertti Glasgow’n Glasgow SSE Hydrossa sekä lokakuun 11., 12. ja 13. päivien keikat Lontoon O2 Arenalla siirtyvät myöhemmäksi.
Last Domino? -kiertue polkaistiin käyntiin Englannin Birminghamista syyskuun 20. päivä. Yhtyeen kokoonpano muodostuu Phil Collinsista, Tony Banksista ja Mike Rutherfordista sekä kiertuekitaristi Daryl Stuermerista ja rumpalina toimivasta Collinsin Nicholas-pojasta.
Kiertueen Yhdysvaltain osuuden olisi tarkoitus käynnistyä marraskuun 15. päivä Chicagosta.