Etsi
Roddy Bottum sanoo nähneensä Yodaksi kutsutun naisen useasti Faith No Moren ollessa Guns N' Rosesin ja Metallican lämmittelijänä vuoden 1992 kiertueella.
"Kaikki sillä kiertueella, siis Guns N' Rosesin kaverit ja heidän kiertueporukkansa, Metallican väki, Jim Martin, varmaan monet meidän porukastamme, kaikki olivat aivan ok sen hedonismin kanssa", Bottum muistelee 60 Minutes or Less -podcastin haastattelussa.
Billy Gould innostui muistelemaan niitä aikoja, kun Faith No Moren kaverit olivat vielä nuoria kölvejä joilla oli kaikki saavutettavana.
Yhtyeellä oli jo sovittuna liuta keikkoja - muun muassa Suomessa - mutta ensin ne lykkääntyivät koronan vuoksi ja lopulta peruttiin kokonaan keulahahmo Mike Pattonin mielenterveydellisten haasteiden vuoksi. Sen jälkeen FNM-leirissä onkin ollut hyvin hiljaista eikä Bottumin mukaan asiaan ole tulossa muutosta.
Tapahtumajärjestäjä kertoo syyksi laulaja Mike Pattonin terveysongelmat.