Lontoolaistrio on kulkenut lyhyessä ajassa pitkän matkan. Vuoden 2020 Quarrel-debyytin yhdeksän lofi-indiebiisiä huristeltiin läpi alle 15 minuutissa. Viidessä vuodessa on tapahtunut kypsymistä, mutta ei kesyyntymistä.
Bar Italian viides pitkäsoitto on kuin vuoden 1959 komediaklassikko, jolta se on napannut nimensä – monipuolinen, yllättävä, veikeä, jännittävä, kaunis ja hauska. Some Like It Hot taipuu hitikkäästä brittipopista oudosti keinuvaan valssiin. Tämä musiikki on kotonaan niin päälavan parrasvaloissa kuin hikisen klubin hämyssä.
Levy polkaistaan käyntiin välittömästi korvaan jäävällä Fundraiserilla, ja homma jatkuu yöllisesti lipuvalla Marble Arch -fiilistelyllä. Bar Italia osaa luoda takiaisen lailla tarraavia kertosäkeitä ja makoisia melodioita, mutta Some Like It Hot ei ole pelkkää hittikimaraa. Bändi seisoo tukevassa haara-asennossa toinen jalka undergroundissa ja toinen valtavirrassa.
Orgaaninen tuotanto on napakymppi, ja pehmeästi surisevat kitarat suorastaan kutittelevat kuuloelimiä. Some Like It Hot on riemukas ja hyvää mieltä tuottava päättymättömän kesän levy.