Haluatko omistaa jotain ainutlaatuista? Jotain, mitä kenelläkään toisella ei ole – tai ainakin pitää hakea aika pirun kauan ennen kuin vertaistukea löytyy? Nyt on nimittäin sillä tavalla, että Black Sabbathin nimettömän esikoislevyn (1970) kannessa seisova mysteerinen nainen aikoo antaa ensimmäistä kertaa eläissään nimikirjoituksensa, ja se, kenelle nimmari menee, ratkaistaan kissateemaisen arvonnan avulla.
Levyn kansikuvan naisen identiteetti pysyi pitkään arvuuttelun kohteena, mutta vuonna 2020 kävi ilmi, että hän on nimeltään Louisa Livingstone. Nyt Livingstone kertoo Raffall.com-sivustolla haluavansa toteuttaa pitkäaikaisen haaveensa kissojen turvatalon perustamisesta. Tämä vaatii rahaa, ja sitä Livingstone kerää arvonnan avulla: osta yhden Englannin punnan arvoinen arpa, niin olet mukana arvonnassa, jonka voittajalle Livingstone lähettää käsin kirjoitetun kirjeen nimmarin kera.
”Monet Black Sabbathin fanit ovat pyytäneet minulta netissä nimikirjoitusta, mutta tähän päivään mennessä yksikään ei ole sellaista saanut – useista syistä! Nyt olen kuitenkin päättänyt järjestää Black Sabbathin viimeisen konsertin alla arpajaiset asian tiimoilta”, Livingstone kirjoittaa.
Lisätietoa aiheesta löytyy täältä, ja samassa osoitteessa voi halutessaan myös osallistua arvontaan. Onnea ja menestystä kissanpelastushommiin, toivottaa Soundin verkkotoimitus!