Huhut kertovat Oasisin suunnittelevan paluuta, mutta ainakin Liam Gallagherille hanke tulee uutisena – ”Kukaan ei ole kertonut minulle”

23.6.2024 21:44

Liam Gallagher on kommentoinut verkossa vellovia huhuja, joiden mukaan Oasis olisi ehtinyt jo varaamaan Wembley Stadiumin paluukeikkojaan varten.

Fani kysyi nuoremmalta Gallagherilta viestipalvelu X:ssä, onko paluun tiimoilta tapahtumassa ensi vuonna jotain.

”Kukaan ei ole kertonut minulle”, Gallagher kirjoittaa vastauksessaan ja viittaa sen jälkeen Adam Lambertiin. ”Ehkä he ovat hankkimassa uuden laulajan, kuten sen Queenin hemmon.”

The Daily Mirror julkaisi lauantaina artikkelin, jonka mukaan Gallagherin veljekset olisivat varanneet Wembleyn heinäkuulle. Jutun mukaan suunnitelmat menivät kuitenkin viime hetkellä mönkään.

NME puolestaan kysyi kommentteja artikkelista sekä Liamilta että Noelilta. Ensin mainitun edustajat kieltäytyivät kommentoimasta ja jälkimmäisiltä ei herunut vastausta lainkaan.

Liam Gallagher kiertää parhaillaan Eurooppaa Oasisin Definitely Maybe -debyyttilevyn 30-vuotisjuhlien tiimoilta.