Fanni Sjöholm eli F pysyttelee kiireisenä myös Ricky-Tick Big Bandin ulkopuolella. Popin ja hiphopin melskeissä viihtyvä artisti esittelee kuulijakunnalleen uuden singlen nimeltä Jumala, ja kappale onkin artistin ensimmäinen oma julkaisu muutamaan vuoteen. Kuuntele biisi alempaa.
”Jumalan alkusysäys oli läheisen yhtäkkinen kuolema, joka ikävän keskellä syöksi mut pohtimaan jättisuuria kysymyksiä. Oon aina suhtautunut kaikkiin uskontoihin uteliaisuudella, mutta itselle ne on tuntuneet kaukaisilta ja niin on edelleen. Samalla menetys kuitenkin kuori jonkun kerroksen, jonka alta paljastui toive siitä, että lapsuuden iltarukoukset olisivatkin totta. Että vaikka se jumala ei olis mun jumala, niin se kuitenkin olis siellä ja pitäisi lähteneistä huolta”, Sjöholm kertoo tiedotteessa.
Uusi single tasoittaa tietä F:n viidennelle albumille. Jumala on F:n ja artistin pitkäaikaisen yhteistyökumppanin Juho Suutarisen yhteistyön hedelmä.
